Strona Główna AzjaZEA Burj al Arab

Burj al Arab

Styczeń 28, 2016
Burj al Arab

Ostatni dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Jumeira Beach. Plaża publiczna nie ma do zaoferowania niczego, oprócz widoku na jedną z wizytówek miasta i całych Emiratów Arabskich- Burj al Arab. Zdecydowanie lepszym punktem obserwacyjnym jest plaża po drugiej stronie hotelu. Niestety jest to plaża hotelowa, bez wyłożenia sporej ilości gotówki, nie mamy żadnych szans na to żeby się tam dostać.

Burj al Arab

Z plaży przy dobrej widoczności możemy również dostrzec Burj Khalifa- najwyższy obecnie budynek świata.

Burj al Arab

Wieża Arabów – (tak tłumaczy się nazwę wieżowca) ma 321 metrów wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem hotelowym świata. Budowa drapacza chmur o kształcie wygiętego na wietrze żagla trwała od 1994 do 1999 roku, w którym to został również otwarty. Hotel oferuje tylko i wyłącznie apartamenty o powierzchni od 169 do 780 metrów kwadratowych, a ceny za nocleg od osoby rozpoczynają się od 1300 dolarów. W czasie pobytu na jednego gościa hotelowego przypada aż sześciu pracowników obsługi!

Burj al Arab

Co ciekawe budynek stoi na sztucznej, specjalnie zbudowanej na potrzeby hotelu wyspie, położonej 280 metrów od zatoki. Burj al Arab posiada prywatne lądowisko dla helikopterów. Z tego co się orientuję, w przypadku droższych pakietów hotelowych (ok. 28 000 dolarów za noc) w cenę noclegu wliczony jest również transport takim helikopterem z lotniska. Niezła opcja – można zaoszczędzić na taksówce.

Jeżeli nie stać nas na nocleg w tym miejscu a koniecznie chcemy je odwiedzić, niezłą opcją wydaje się być wizyta w restauracji położonej w budynku. Niestety ceny daleko poza portfelem przeciętnego, budżetowego turysty.

Burj al Arab

Po kilku godzinach spędzonych na kąpieli morskiej i słonecznej startujemy dalej w kierunku ośrodka Madinat Jumeirah. Jest to kompleks hotelowy, gastronomiczny, handlowy a także rekreacyjny. Na jego terenie znajdują się 3 hotele, ponad 40 restauracji, bazar, amfiteatr, a także 5.4 km kanałów, które przemierzać możemy tradycyjną abrą. Koszt takiej przyjemności w tym miejscu jest znacznie wyższy od przepłynięcia kanału Creek. 2 dirhamy do 75 – różnica spora.

Burj al Arab

Tutaj mieszamy nowoczesność z tradycyjnym, arabskim budownictwem. Nie tak do końca – tutaj wszystko jest nowe, ale zostało zbudowane w taki sposób, że nie sposób odnieść wrażenia jakbyśmy cofnęli się w czasie o ładnych kilkadziesiąt lat.

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Burj al Arab

Moim zdaniem Madinat Jumeirah to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do Dubaju. Najbardziej fotogeniczne i urokliwe miejsce całego naszego pobytu.

 

Zobacz także