Home EuropaWłochy Capo Testa czyli Księżycowa Dolina

Capo Testa czyli Księżycowa Dolina

Luty 2, 2015
Capo Testa czyli Księżycowa Dolina

Dzień 5

Kolejny dzień to odwiedziny w Księżycowej Dolinie, miejscu którego byłem najbardziej ciekawy przed wyjazdem. Wiele osób mówi o Valle della Luna jako o europejskich Seszelach. Miejsce to ukrywa się na najbardziej na północ wysuniętym półwyspie Sardynii – Capo Testa. Po około godzinie jazdy samochodem wzdłuż wybrzeża, i znalezieniu miejsca parkingowego dotarliśmy wreszcie na miejsce.

b (51)Półwysep połączony jest ze stałym lądem wąskim pasem ziemi, przez który prowadzi most. Aby dotrzeć do Doliny Księżycowej musimy kierować się w stronę miasta Santa Teresa di Gallura.  Uroku temu miejscu dodają niesamowite formacje skalne, zbudowane z granitu, a całości dopełnia piękny szmaragdowy kolor morza. Nazwa nie wzięła się znikąd- w końcu jesteśmy na Szmaragdowym Wybrzeżu.b (52)

Z Capo Testa, możemy podziwiać wybrzeże francuskiej wyspy – Korsyki. Odległość między wyspami to tylko 12 km – dlatego stojąc na włoskiej wyspie, dostaliśmy SMS-y od operatorów- „”Witaj we Francji” .  

Na półwyspie znajduje się również latarnia morska, ale ja przede wszystkim polecam po prostu pobłądzić bez celu w kamiennym labiryncie, odkrywając za każdą skałą jeszcze piękniejszy widok.

b (53)

b (54)

b (55)

b (56)Teraz przed nami miejsce, którego absolutnie nie powinien pominąć żaden turysta odwiedzający Sardynię. Dolina Księżycowa – już od samego początku czuć tutaj jakiś niesamowity klimat. Valle della Luna jest latem miejscem, w którym obozują dzieci kwiaty, pochowani po jaskiniach, na półkach skalnych, czy też po prostu w namiotach. Sam chętnie spędziłbym tutaj więcej czasu, sam na sam z naturą. 

Oprócz plaży wspiąć się można na okoliczne skały, w celu znalezienia jakiegoś punktu widokowego, niestety idę sam, reszta ma już dość chodzenia. Było warto się pomęczyć.b (57)

b (58)

b (59)

b (60)

b (61)

b (62)Na koniec dnia mieliśmy ochotę trochę poplażować. Niestety w Valle della Luna było to nie do zrobienia z powodu bardzo silnego wiatru. Wybór padł więc na położoną blisko miejscowość Santa Teresa di Gallura, gdzie rozkładamy się na plaży Rena Bianca. 

Z plaży możemy podziwiać południowe wybrzeże Korsyki, korzystać z kąpieli morskich a także wspiąć się na pobliskie wzgórze, z którego możemy cieszyć oczy jeszcze bardziej, chłonąc widoki.b (63)

b (64)

b (65)

b (66)

Zobacz także

Leave a Comment