Home Ameryka PŁNUSA Hawaje- Oahu część 2- objazd wyspy

Hawaje- Oahu część 2- objazd wyspy

Wrzesień 7, 2014
Hawaje- Oahu część 2- objazd wyspy

To jest niestety ostatni wpis z naszej relacji z 3 tygodniowej wyprawy do Stanów Zjednoczonych. Ostatni dzień na Hawajach. Poświęcamy go na objazd interesujących nas miejsc leżących poza stolicą- Honolulu.

Na początek kilka kilometrów od stolicy Hawajów leży wygasły stożek wulkaniczny- Diamond Head. Na szczycie czeka na nas taras widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę Honolulu, Waikiki, a także Pacyfiku. Opłata to 1$ za osobę lub 5$ za samochód. Płacimy przy parkingu. Szlak w dwie strony powinien zająć nie dłużej niż 2 godziny+ oczywiście czas spędzony na szczycie.

Oahu (19)

Oahu (20)

Kolejnym miejscem, które chcemy odwiedzić jest Valley of Temples, a konkretnie Byodo-In Temple. Świątynia jest repliką 900 letniej świątyni położonej w Japonii w Kioto. Miejsce to możemy podziwiać w jednym z odcinków serialu Zagubieni.

Poznajemy tam miłą parę, Ona z Peru, On z Argentyny. Rozmawiamy chwilę o podróżach, po czym okazuje się, że rodzice naszego nowego znajomego pochodzą z Krakowa. Mężczyzna opowiada nam, jak doszło do tego, że jego rodzice wyjechali z kraju. Zadawał nam sporo pytań o to jak wygląda obecnie życie w Polsce. Mówił, że chętnie zobaczyłby miejsce, z którego pochodzi jego rodzina.

Oahu (21)

Wsiadamy do samochodu i jedziemy do Ho’omaluhia Gardens.  Po drodze pytając o wskazówki dojazdu, prawie połamałem język, na szczęście więcej tej nazwy nie musiałem powtarzać. Wstęp do ogrodu jest darmowy. Interesuje nas głownie The Pond, które tworzy malowniczy krajobraz wraz z dziką roślinnością i górami za sobą.

Oahu (22)-001

Oahu (23)

Oahu (126)

Oahu (129)

Na pożegnanie z wyspą zaplanowaliśmy wizytę na rajskiej plaży. Po dokładnym przeglądzie plaż dostępnych na Oahu, wybór padł na Lanikai Beach.  Rajski kolor wody, piasek i palmy, to było to czego nam było trzeba na koniec podróży. Spędzamy tutaj czas do 16 i niestety musimy jechać na lotnisko…

Oahu (162)

Oahu (167)

Oahu (168)

Oahu (169)

Oahu (170)

Oahu (172)

Na koniec widoki z samolotu opuszczającego ten raj na ziemi…

c (59)

c (63)

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy śledzili relację z podróży po Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do podróżowania ze mną dalej 🙂

MAHALO!

Zobacz także

1 comment

naszehawaje Kwiecień 23, 2015 - 8:08 am

fajne, ciekawe relacje z Oahu i pobliskich wysp. Lanikai to nasz weekendowy faworyt 🙂
zapraszamy do siebie
pozdrawiamy
http://nasze-hawaje.blogspot.com/

Reply

Leave a Comment