Strona Główna Poradniki Tanie podróżowanie autobusem – nawet za złotówkę!

Tanie podróżowanie autobusem – nawet za złotówkę!

Listopad 2, 2017
Tanie podróżowanie autobusem – nawet za złotówkę!

Druga część poradnika budżetowego turysty poświęcona będzie tanim przewoźnikom autokarowym. Jeżeli boicie się latać lub po prostu szukacie taniego środka transportu to ten wpis jest dla Was.

Dzięki dzisiejszej części dowiecie się jakich przewoźników warto obserwować, jakich cen możecie się spodziewać, a także jak mniej więcej działają ich systemy rezerwacyjne, oraz kiedy można kupić najtańsze bilety.

Warto wiedzieć, że autokary u większości wymienionych poniżej przewoźników są komfortowe i wyposażone w klimatyzację. Pasażerowie mają dostęp do WiFi, a także do energii elektrycznej dzięki gniazdkom zamontowanym pod siedzeniami. W niektórych liniach można również spotkać tablety wmontowane w oparcia foteli.

Listę przewoźników podzielę na tych, którzy oferują przejazdy na terenie Polski i tych, rozsianych po całym świecie.

Przewoźnicy oferujący przejazdy w Polsce:

1. Polski Bus – www.polskibus.com to pierwszy i największy w Polsce tani przewoźnik autokarowy. Jego siatka połączeń obejmuje praktycznie każde większe miasto w naszym kraju i nie tylko. Z polskim busem nasze państwo przemierzycie wzdłuż i wszerz, a także dotrzecie do kilku europejskich stolic takich jak na przykład Berlin, Praga, Wilno, Bratysława czy Wiedeń. Co jakiś czas przewoźnik udostępnia nową pulę biletów na kolejne miesiące w cenie od 1 pln + opłata transakcyjna. Bez problemu udało mi się z nimi kilkukrotnie pojechać z Katowic do Warszawy, w dwie strony poniżej 5 zl, do Wiednia za 4 zł czy za 12 zł do Berlina.Tanie podróżowanie autobusem   nawet za złotówkę! 2. Lux Express (Simple Express) – www.luxexpress.eu to największy konkurent Polskiego Busa jeśli chodzi o trasy międzynarodowe. Podobnie jak u polskiego przewoźnika co jakiś czas do systemu rezerwacyjnego trafia nowa pula biletów, a pięć pierwszych miejsc w każdym z kursów kosztuje 12 złotych. To co wyróżnia Lux Express to bez wątpienia trasa do rosyjskiego Petersburga.Tanie podróżowanie autobusem   nawet za złotówkę! 3. Orange Ways – www.orangeways.com to węgierski przewoźnik operujący na trasie Kraków – Budapeszt już od 60 złotych. Z Budapesztu siatka połączeń jest znacznie bardziej rozbudowana. Dojedziemy między innymi do Słowenii czy też Chorwacji.Tanie podróżowanie autobusem   nawet za złotówkę!

4.Eurolines – www.eurolines-polska.pl/pl/ nie należy do najtańszych przewoźników w Polsce, ale jego siatka połączeń jest ogromna. Zdarzają się również specjalne promocje, w czasie których możemy dorwać bilet na określoną trasę w ciekawej cenie. Nie jest to pierwsze miejsce, w którym powinniście szukać przejazdów, ale na pewno warto ich śledzić.Tanie podróżowanie autobusem   nawet za złotówkę!

5. Flixbus – www.flixbus.pl to niemiecki przewoźnik operujący głównie na terenie Niemiec, ale także między innymi w Polsce, Czechach, Holandii czy we Włoszech. Bilety zaczynają się już od 19 zł w regularnej sprzedaży, chociaż można trafić na solidne promocje z biletami nawet od 1 euro.Tanie podróżowanie autobusem   nawet za złotówkę!

6. Ponadto na terenie Polski funkcjonuje jeszcze kilku mniejszych przewoźników, którzy ograniczają swoje trasy głównie do kilku województw. Wymienię je teraz, wraz z zasięgiem w punktach poniżej. Warto wiedzieć, że we wszystkich wymienionych poniżej firmach transportowych bilety zaczynają się już od złotówki.

                         *  Muszkieter – http://www.muszkieter.pl/ – woj. świętokrzyskie, a także Warszawa.
                         *  Neobus – http://neobus.pl/ – woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, a także Warszawa.
                         *  Albatrosbus – http://www.albatrosbus.pl/ – woj. śląskie, małopolskie, podkarpackie, a także Warszawa.
                         *  Tanibus – http://www.tanibus.com/ – Kraków, Sandomierz, Lublin
                         *  Plusbus – https://plusbus.pl/ – woj.podlaskie, Warszawa, Białystok
                         *  Voyager – http://www.voyager-transport.pl/pl – woj. małopolskie, podkarpackie

Na świecie działa jeszcze kilku ciekawych przewoźników, o których warto pamiętać w czasie planowania podróży po różnych zakątkach globu.

Przewoźnicy oferujący przejazdy na świecie:

1. Megabus – https://www.megabus.com/ – zasady działania identyczne jak w Polskim Busie, a przewoźnik oferuje przejazdy na terenie całej Wielkiej Brytanii, pomiędzy kilkoma europejskimi miastami jak na przykład Barcelona, Amsterdam czy Paryż, a także na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Bilety do nabycia już od 1 dolara, euro lub funta. Miałem przyjemność podróżowania z tą firmą kilka razy w USA i nie ma się do czego przyczepić.

2. Boltbus – https://www.boltbus.com/ – to kolejny niskobudżetowy przewoźnik operujący na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Bilety do nabycia od 1 USD.

3. Greyhound – https://www.greyhound.com/ – również wozi swoich klientów po USA i Kanadzie, ale nie tylko. Przewoźnik ma swoje autobusy również w Wielkiej Brytanii, Australii, czy nawet w Republice Południowej Afryki. Od niedawna bilety również możemy ustrzelić w promocyjnych cenach od 1 USD.

4. Onnibus – http://www.onnibus.com/en/index.htm – to fiński oddział Polskiego Busa. Siatka połączeń obejmująca całą Finlandię, a zasady funkcjonowania identyczne jak w polskim odpowiedniku.

5. Manabus – https://www.manabus.com/ – PolskiBus w wydaniu nowozelandzkim.

6. NakedBus – https://nakedbus.com/ – to największy rywal Manabusa w Nowej Zelandi, spora siatka połączeń, bilety również rozpoczynające się od 1 NZD.

Zobacz także